Ads 468x60px

poniedziałek, 16 września 2013

Uroda

Brwi
żeby uniknąć bólu przy regulacji brwi, przyłóż kilka kostek lodu, zdejmij je po kilku minutach i zacznij regulację. 
Lakier do włosów
Gdy zabraknie Ci lakieru do włosów, nie załamuj się przygotuj sobie lakier naturalny.
Miód rozpuść w letniej wodzie, przelej do buteleczki z dyfuzorem i polakieruj włosy.
Naturalne rozjaśnianie włosów
Zagotuj wodę i zalej 3 torebki rumianku lub 2 łyżki tego ziela (należy pogotować około 5 minut), pozostaw do nasiąknięcia na około 1 h, następnie przecedź lub wyjmij torebki i wciśnij sok z 2 cytryn, takim roztworem płukać włosy przez około 5 minut
Inny sposób to łyżeczkę miodu rozmieszać z sokiem z 1 cytryny i taki kompres nałożyć po umyciu włosów a następnie spłukać po około 15 minutach, taki kompres nie tylko rozjaśnia ale również odżywia zniszczone i pozbawione włosy połysku.
Naturalne przyciemnianie włosów
Kup w aptece Korę Dębu, zagotuj w garnku 1-2 łyżki przez około 5 minut i pozostaw do nasiąknięcia, następnie przecedź i płucz włosy, osiągniesz bardzo ładny naturalny słomkowy lub herbaciany kolor w zależności od tego jaki masz kolor naturalny. Podobny efekt daje płukanka z orzecha włoskiego. Zagotować kilka łupin z orzecha, przecedzić i tak przygotowanym roztworem płucz włosy.
Pielęgnacja twarz
Aby właściwie zadbać o cerę, trzeba ją najpierw zbadać, by móc prawidłowo określić, jaki typ  reprezentuje. Test najlepiej wykonać rano – wystarczy do czoła, brody i policzków przyłożyć lusterko, a następnie dokładnie przyjrzeć się w odbiciu.
Cera sucha - po teście z lusterkiem nie zobaczymy na jego powierzchni żadnych odcisków tłuszczu;
Cera tłusta - na powierzchni lusterka zobaczymy tłusty i wilgotny odcisk;
Cera normalna - podczas testu ślad tłuszczu na lusterku jest mało widoczny, a ślad pod dolną powieką ginie niemalże natychmiast;
Cera mieszana - odcisk na lusterku pozwala wyraźnie wyodrębnić partie suche i tłusty ślad.
Podstawą pielęgnacji twarzy powinno stanowić oczyszczanie, zalecane jest przemyć twarz raz w tygodniu wacikiem namoczonym w kwaśnym mleku, maślance lub kefirze, jak wyschnie na twarzy, przemyć ciepłą wodą. Posmarować kremem nawilżającym. Zmęczoną zimą cerę odżywi i nada jej blasku maseczka z żółtka z dodatkiem miodu pszczelego i 1 łyżeczki oliwy z oliwek, po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą i nakładamy. Taki naturalny sposób wskazany jest w każdym wieku i do każdego rodzaju cery.
Paznokcie łamliwe
Wyciśnij sok z ½ cytryny dodaj sól i wymieszaj, do tak przygotowanej mieszaniny włóż palce aby całe paznokcie były pokryte, po kilku minutach wytrzyj na sucho i posmaruj oliwką z oliwek, po czym umyj i wetrzyj krem.
Przebarwienie 
Ciemną skórę na łokciach i rękach wybielisz miąższem, sokiem lub skórkami z cytrusów.
Najlepiej do tego celu nadają się cytryny, grejpfruty i pomarańcze, taki zabieg nic nie kosztuje i nie jest szkodliwy dlatego też można go dla uzyskania lepszego efektu stosować codziennie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz